BETON PARLATMA

BETON PARLATMA UYGULAMASI

Beton Parlatma, özel yüzey silim makineleri ve elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeylerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp C2 ürünleriyle mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır. Beton parlatma kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir, beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir. Beton parlatma geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.

Beton silim ve parlatma uygulaması, günümüzde zemin teknolojisi bakımından son noktada yer almaktadır. Beton parlatma, yeni ve eski fark etmez beton zemin yüzeylerin özel elmaslı zemin silim makineleri yardımıyla sırayla kazıma, honlama ve parlatılması işlemleridir.

Önemli bir nokta belirtmek gerekirse; beton parlatma sistemlerinde çevreye ve betona zararlı kimyasal hiçbir madde kullanılmamaktadır. Bu nedenden dolayı da; beton parlatma yöntemi ile tamamen çevreyle uyumlu, çevre dostu, gayet ekonomik ve çok uzun ömürlü betonlara sahip olabilirsiniz.

Hali hazırdaki zemininler, beton parlatma makineleri ve aşındırıcı elmaslar yardımıyla silinir, zayıf tabaka kazınır ve daha güçlü yüzeye kavuşarak parlatma işlemi yapılmaktadır. Beton zemin parlaklığı, çok farklı kademelrde elmaslar kullanarak istenilen oranda parlatılması mümkündür.

Beton parlatma yöntemi yüzey kaplama yöntemi değil beton yüzeyin restore edilmiş halidir. Diğer kaplama uygulamaları sonucunda oluşan kalkma, renk atması, soyulma vb. riskleri ortadan kalkar ve böylece çok uzun ömürlü, ekonomik zeminler elde edilmiş olur. Beton parlatma yöntemi, uygulama sistemi, kullanım avantajları vb nedenlerden dolayı zemin uygulamarında ilk sırada yerini alacaktır.

 

Firmamızın vermiş olduğu hizmetler;

Helikopter Şap, Baskı Beton, Epoksi Kaplama, Beton Parlatma, Bina Güçlendirme, Güçlendirme, Mutfak Dekorasyon, Banyo Dekorasyon, Ev Dekorasyon, Ofis Dekorasyon, Epoksi Boya, Endüstriyel Zemin gibi konularda hizmet vermektedir.